Bartók 135

Tanečné divadlo Ifjú Szivek predstavilo inscenáciu zostavenú pri príležitosti 135-ho jubilea narodenia Bélu Bartóka ešte v marci, na vlastnej scéne v Bratislave. Životné dielo svetoznámeho skladateľa ovplyvňuje tvorbu kolektívu od začiatkov, počas uplynulých rokov vzniklo viacero choreografií a celovečerných programov inšpirovaných Bélom Bartókom. Predstavenie Bartók 135 nám priblíži hudobného skladateľa, muzikológa, a človeka - Bélu Bartóka.

V Bartókovej hudbe je počuť tanec, preto sa autor predstavenia pokúsi na scéne zviditeľniť hudbu v tanci. Hudbu, ktorá očarila aj najznámejšieho génia dejín maďarskej hudby. Predstaví sa nám prostredie ktorý Bartók miloval - tradičná hudba a tanec strednej Európy čo inšpirovalo tucty jeho diel. Predstavenie moderuje choreograf a režisér insenácie, Dušan Hégli.

Trvanie: 75 minút

Dátum premiéry: 
17. 3. 2016, Tanečné divadlo Ifjú Szivek, Bratislava
Bolo to fantastické, gratulujem Vám. Ďakujem za umelecký zážitok!"
Mária Ráski, Face Book, 5. 10. 2016
Tanečníci Klaudia Gálik, Mária Horváthová, Zuzana Kassaiová, Anita Kovácsová, Katalin Panyi, Veronika Sebő, Ágnes Varsányi, Zsófi Varsányi, Ákos Botló, Gergely Botló, Máté Domján, Gábor Gálik, Péter Gellén, Zoltán Gera, Bálint Molnár
Hudobníci Gergely Koncz – husle, Máté Hegedűs – husle, Endre Papp – viola, Gergely Kerékgyártó – kontrabas
Kostým Edita Seifertová
Vedúci tanečnej zložky Gábor Gálik
Umelecký asistent Zsófi Varsányi
Choreograf, režisér Dušan Hégli